MŁODZIEŻOWA LIGA ŚWIATOWA - Wenecja 2023 i debiut naszych zawodników!

Podsumowanie naszych instruktorów:

Trener KATA - Sensei Piotr Koryczan:

"W miniony weekend odbyła się kolejna edycja turnieju z cyklu Karate 1 Youth League, na którym startowała trójka naszych zawodników kata. Nasi debiutanci, czyli Maciek i Stefan wypadli powyżej oczekiwań, uzyskując dobre noty w pierwszej rundzie turnieju. Oczywiście awans do kolejnej rundy był jedynie w strefie marzeń, a dla zawodników celem było oswojenie się ze stresem startowym na imprezie tej rangi, którą śmiało można nazwać trudniejszą od Mistrzostw Świata. Brawo dla chłopaków za udźwignięcie ogromnej presji i wykonania „bez wpadki"! Zosia, która posiada już pewne doświadczenie w YL wykonała piękne kata Papuren, które jak się okazało było najczęściej wykonywanym kata w jej kategorii (25 wykonań). Chociaż nie uzyskała awansu do kolejnej rundy (pomimo bardzo dobrego technicznie wykonania), to pozwoli nam to określić cele treningowe na najbliższą przyszłość. Szybciej, wyżej, mocniej (citius, altius, fortius), reszta to tajemnica 😉"

Trener KUMITE - Sensei Michał Mierzejewski:

"Pierwszy wyjazd klubowy na tak dużą imprezę międzynarodową organizowaną przez WKF. Zebraliśmy bardzo dużo doświadczeń. Wszyscy startujący w kumite wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem mentalnym, nie przytłoczyła ich ranga imprezy, co uważam za duży sukces. Zobaczyliśmy też nad czym musimy pracować by z najlepszego klubu w Polsce wśród dzieci i młodzików stać się liczącym na świecie."

Trener KUMITE - Sensei Albert Ciesielski:

"Zawodnicy UKS Budo po raz pierwszy spróbowali swych sił na YouTube League czyli Młodzieżowej Lidze Światowej w Karate WKF. W zawodach udział wzięło ponad 4000 zawodników z całego świata i była to największa edycja Ligi w dotychczasowej historii. Najlepiej z Naszych zawodników spisał się Szymon wygrywając trzy walki eliminacyjne kolejno z Azerem (13:11), Włochem (6:0) i Mołdawianinem 4:1, odpadł w 4 rundzie niestety bez repasaży. Borys wygrał pierwsza rundę i nie znacznie przegrał w drugiej. Pozostali zawodnicy zakończyli starty po pierwszej rundzie. Jak zawsze za pierwszym na tak dużej imprezie trzeba zapłacić tzw. "frycowe", natomiast postawa Naszych zawodników bez względu na wyniki była dobra i na pewno to cenne doświadczenie zaprocentuje w przyszłości."

 

Udział wzięli: Maciej Nowak, Stefan Gozdek, Zosia Knyziak, Ola Kot, Kassper Szubski, Szymon Szczepański, Krzysztof Sarba, Marcel Gurgul, Borys Bortniak, Szymon Budny, Krzysztof Krawiec.

 

DZIĘKUJEMY BARDZO dzielny Rodzicom za pomoc i wsparcie zawodników! Podziekowania dla Pana Mikołaja Budnego, Pawła Bortniak oraz Rodziny Gurgul!

Zaufali nam
+48 530 184 341 uks@budogrodzisk.pl