SUKCES SENSEIA JAKUBA MALICKIEGO NA MISTRZOSTWACH EUROPY JKA

W dniu 6.04.2019 odbyły się Mistrzostwa Europy Japan Karate Association - największej organizacja karate Shotokan na świecie. Zawody zostały rozegrane w Norwegii w miejscowości Stavanger.

W ramach reprezentacji Polski z naszego klubu pojechali Jakub Malicki (kumite indywidualne, kumite drużynowe, kata drużynowe) oraz Radosław Tomczak (kata drużynowe).

Jakub Malicki w kategorii kumite indywidualne po wygraniu walki przed czasem z reprezentantem Francji, Norwegii, Włoch doszedł do finału swojej grupy i w dogrywce przegrał ze zwycięzcą Mistrzostw - reprezentantem Rosji, tym samym zajmując 5. miejsce najlepszego "kumiciarza" Europy - jest to historyczny wynik Polski na tak dużej imprezie. Zaś w kumite drużynowym z dwoma innymi reprezentantami Polski: Marcinem Kosmalskim oraz Maciejem Kosmaczem po wygraniu z reprezentacją Niemiec, a następnie Włoch, przegrali wejście do finału również ze zwycięzcą, czyli reprezentacją Rosji. Tym samy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy JKA! Jest to również historyczny wynik, szczególnie ze względu na pokonanie bardzo mocnej, niemalże zawsze w czołówce Europy reprezentacji Niemiec.

Nasz instruktor Jakub Malicki na tych zawodach jedynie dwukrotnie przegrał - dwukrotnie z tym samym zawodnikiem z reprezentacji Rosji, jednakże był jedynym zawodnikiem, z którym Mistrz Europy miał dogrywkę. Niewiele zabrakło do medalu, niewątpliwie jest to największy sukces naszego Senseia w tak dużej organizacji o zasięgu światowym.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział w sumie ponad 400 zawodników z 23 państw Europy. Polska wystawiła 7 reprezentantów. Teraz czas na Mistrzostwa Europy JKA Dzieci w maju w Czechach - nasz klub ma najwięcej powołań w Polsce, gdyż jedzie z niego 23 dzieci.

Zaufali nam
+48 530 184 341 uks@budogrodzisk.pl