POLISH OPEN I STARTY NASZYCH ZAWODNIKÓW 16-17.10.2021, Bielsko-Biała

Podsumowanie turnieju przez Senseia Alberta Ciesielskiego:

W miniony weekend w Bielsku Białej odbyła się kolejna edycja Polish Open - największego turnieju Karate WKF w Polsce. W sobotę rozegrane zostały konkurencje juniorów, młodzieżowców oraz seniorów.

Bardzo dobry start zaliczył Sensei Kuba Malicki zajmując wysokie 5 miejsce w bardzo mocno obsadzonej konkurencji seniorów -84kg. Kuba bardzo mądrze prowadził swoje walki, konsekwentnie realizując zadania taktyczne. Do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele. Ola Kot i Szymon Szczepański odpadli w walkach eliminacyjnych, jednak doświadczenie zdobyte na tak dużej imprezie na pewno zaprocentuje w przyszłości. W niedziele startowali nasi młodsi reprezentanci: Szymon Budny, Marcel Gurgul, Borys Bortniak, Krzysztof Sarba, Kasper Szubski oraz Szymon Szczepański.

5 miejsce zajął Szymon Budny nieznacznie przegrywając walkę o brązowy medal. Marcel Gurgul po 3 walkach wygranych w pięknym stylu przegrał dopiero w ćwierćfinale. Niestety przeciwnik Marcela nie wszedł do ścisłego finału, tym samym eliminując Marcela z walk repasażowych. Dla Borysa był to pierwszy start w tak dużej imprezie. Na wynik sportowy trzeba jeszcze popracować, natomiast Borys skutecznie walczył z tremą, strachem, a to właśnie takie małe zwycięstwa są w sporcie często ważniejsze niż medale. Pozostali Nasi zawodnicy przegrali w walkach eliminacyjnych. Jednak pokazali się dobrej strony i stawili mocny opór swoim przeciwnikom.

Turniej Polish Open po ostatnim, pandemicznym czasie, wrócił do swojej świetności. Startowało ponad 1400 zawodników z przeszło 30 państw.

Gratulacje dla organizatorów i wszystkich zawodników, którzy tym razem zajęli miejsca medalowe.

Podsumowanie oczami Senseia Piotra Koryczana:

Zmiana schematu treningu kata procentuje na Polish Open! Każdy z zawodników kata zrobił wyraźny postęp od poprzedniego turnieju, co motywuje trenerów do dalszego poszukiwania optymalnych rozwiązań.

Nasza wielostylowa perełka Zosia Knyziak wywalczyła brązowy medal w swojej kategorii wiekowej, gdy po przegraniu jedną chorągiewką w półfinale wykonała bardzo dobrze Suparinpei w stylu Goju Ryu. W wyższej kategorii wiekowej skutecznie podjęła rywalizację z bardziej doświadczonymi rywalkami, wygrywając walki w rankingowej kategorii młodziczek.

Stefan Gozdek otarł się o medal przegrywając 2:3 walkę o brązowy medal w swojej kategorii wiekowej. Z turnieju na turniej coraz lepsze wykonania kata - największy turniej Karate WKF w Polsce i 5 miejsce w kata chłopców 10 lat i 7 miejsce w kata chłopców 11 lat. Maciek Nowak coraz swobodniej czuje się na macie i wkrótce pewnie pokaże swoje najmocniejsze strony. Norbert Chutkowski po długiej przerwie w startach dochodzi do formy i wkrótce zobaczymy "Nobiego 2.0", który intensywnie pracuje nad nowymi kata.

Zdjęcia autorstwa: Szymon Szczepański