YAMABUSHI CUP w Świeciu

25.09 wystartowaliśmy na X Turnieju Karate „YAMABUSHI CUP’’ w Świeciu.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 350 zawodników (523 osobo/konkurencji) z 30 klubów Karate z całej Polski. W klasyfikacji generalnej klubów uplasowaliśmy się na 10 miejscu z dorobkiem 13 medali 3/1/9.

Turniej oczami Senseia Alberta Ciesielskiego:

„Był to dla Nas pierwszy start po wakacjach, tym bardziej cieszy dorobek medalowy oraz dobra postawa na macie Naszych młodszych zawodników. Marcel Gurgul i Szymon Budny wygrali swoje kategorie wiekowe i dołożyli po brązowym medalu w starszej kategorii. Krzysztof Krawiec po trudnych i zaciętych walkach zdobył dwa brązowe medale. Antoni Ścibisz w walce o brązowy medal popisał się pięknym kopnięciem za które otrzymał 3 ptk, następnie utrzymał tą przewagę i brązowy medal przywiózł do Grodziska. Nie zawiodły również dziewczyny. Karolina Bęczkowska oraz Kalina Kubacka zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych, Daria Grabczuk zajęła wysokie piąte miejsce. Nasi starsi zawodnicy potwierdzili przynależność do polskiej czołówki. Krzysztof Sarba zdobył brązowy medal w kategorii młodzików +55 kg, Szymon Szczepański brąz w juniorach -61kg, Ola Kot w kategorii juniorek +59 kg wywalczyła srebro. Wysokie piąte miejsce zajął również Borys Bortniak. W walce o brązowy medal zmierzył się z Marcelem Gurgulem. Panowie wykazali się naprawdę świetną, sportową walkę. Tym razem medal zgarnął Marcel, ale Borys zalicza na prawdę udany turniej. Bez miejsca punktowanego w sobotę Kasper Szubski. Traktujemy to jako „wypadek przy pracy”. W sporcie takie „wypadki” się zdarzają, natomiast pracujemy na treningach nad tym. aby zdarzały się jak najrzadziej. Udany debiut na zawodach rangi ogólnopolskiej zalicza Bartek Warmijak, który mierzył się nie tylko z rywalem, ale też stresem i tremą. W mojej ocenie Bartek zrobił wszystko co mógł. Życzymy, aby to był początek pięknej sportowej przygody.”

Turniej oczami Senseia Piotra Koryczana:

„W konkurencji kata, nasz klub reprezentowało czworo zawodników, którym niestety zabrakło przede wszystkim doświadczenia i obycia na zawodach. Złoty medal w swojej kategorii wywalczyła Zosia Knyziak, która pewnie wygrała wszystkie walki. Poza Zosią bliski medalu był Norbert Chutkowski, który po dwóch walkach repasażowych zajął 5 miejsce.”