NASI KARATECY PODCZAS XXIII CENTRAL EUROPE OPEN W BYDGOSZCZY

Z zawodach rankingowych Polskiej Unii Karate, czyli Central Europe Open w Bydgoszczy 02.03.2024 uczestniczyli głównie zawodnicy kata. 🥋
Jeszcze dwa lata temu mogliśmy tylko marzyć o takim wyniku, a teraz wszyscy zajęli świetne miejsca i zdobyli punkty rankingowe, na dużym międzynarodowym turnieju. Weekend zaliczamy do niezwykle udanych dla całej ekipy Budo. Niektórym brakło dosłownie ułamka punktu do drugiego medalu lub wyższego miejsca na podium. Precyzyjny plan treningowy, zaangażowanie wszystkich: zawodników, trenerów, rodziców przynosi coraz lepsze efekty na zawodach. Jest bardzo dobrze a mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Szybciej, wyżej, mocniej ale też przyjaźń, wsparcie i fair play. 💪
Alisa Onishchenko – złoto w konkurencji kata U12 i srebro U14 (przegrany finał 0,1 punktu), ale do kategorii U14 wchodzi wkrótce jako numer jeden rankingu PUK;
Emilka „Mysza” Gozdek – srebro w U12, na pierwszym turnieju po przejściu do nowej kategorii wiekowej, genialny, bratobójczy finał z Alisą 1:2 ;
Zosia „Non-Shotokan Girl” Knyziak – brąz (3 miejsce) w konkurencji kata dziewcząt U16, jedyna zawodniczka w Polsce, która „nie robi Shotokanu”, również debiut w nowej kategorii wiekowej;
Maciek Nowak – brąz U16 i walka medalowa (niestety przegrana) w U18 ( Junior);
Stefan Gozdek – brąz kata chłopców U14;
Na miejscach nr 7 uplasowali się i zdobyli sporo punktów rankingowych: Aleksy Jagodziński i Kasper Szubski w kumite.
Wszystkim naszym karatekom gratulujemy świetnych wyników na turnieju rankingowym PUK!!! 😍