Młodzieżowa Liga Światowa - Chorwacjia i obóz w Sarajewie

Młodzieżowa Liga Światowa – Porec w Chorwacji (27-30.06.2024) 🇪🇬
oraz obóz przygotowawczy w Sarajewie (20-25.06.2024) 🇧🇦

NASZ KLUB W LICZBACH:
👉12 zawodników kumite: K. Szubski, K. Sarba, M. Sarba, Sz. Szczepański, B. Bortniak, A. Ścibisz, M. Gurgul, D. Cupryjak, Sz. Budny, J. Sewastianowicz, K. Krawiec, A. Kot
👉 4 zawodników kata: E. Gozdek, S. Gozdek, M. Nowak, Z. Knyziak
👉 4 trenerów: K. Kosiński, K. Malicki, P. Koryczan, A. Kot
👉 4 rodziców: M. Budny, R. Ścibisz, G. Gurgul, W. Nowak

Szczegółowa fotogaleria pojawi się w przyszłym tygodniuna facebooku.

Kilka zdań podsumowania od naszych instruktorów:

Sensei Piotr Koryczan:
„W ostatnim tygodniu czerwca zawodnicy sekcji sportowej kata UKS Budo zdobywali kolejne doświadczenia w Chorwackim Porec. Najpierw pod okiem najlepszych zawodników kata reprezentujących różne style karate: Damian Quintero – Roju Ryu, Ali Sofuoglu – Shotokan, szlifowali swoje umiejętności i uczyli się odpowiedniego podejścia do startu w zawodach. Niestety pierwszy trening był pechowy dla Zosi Knyziak, która już na rozgrzewce nabawiła się bolesnej kontuzji i jej start w zawodach Youth League stanął pod znakiem zapytania a o dalszy treningach nie było w ogóle mowy. Pozostało moczyć nogę w basenie i liczyć na ustąpienie kontuzji. Wracamy z lekkim niedosytem i przekonaniem, że z turnieju na turniej jest coraz lepiej.”

Sensei Kuba Malicki:
„To był ostatni wyjazd tego sezonu. Osobiście nie mogłem się doczekać spotkania z Asmerem – mój pierwszy trener w WKFie. Pobyt w Sarajewie to był dobrze spędzony czas na trenowaniu i budowaniu relacji. Był to też mój pierwszy wyjazd w roli trenera. Poziom sportowy na turnieju sprostał, a nawet przerósł moje oczekiwania. Jesteśmy na etapie budowania drużyny, bardzo cieszymy się ze zdobytych punktów oraz pojedynczych, wygranych walk. Docelowo chcemy jeździć i walczyć o miejsca punktowane oraz miejsca medalowe. Dziękuję całemu sztabowi trenerskiemu oraz rodzicom za zaangażowanie i wkład w rozwój klubu. Odnośnie zawodników – mam świadomość, że był to trudny sezon, każdy dał z siebie tyle, ile mógł. Niezależnie od wyników sportowych każdy powinien być zadowolony ze swoich wyników i cieszyć się okresem wakacji, spędzając czas na aktywnym wypoczynku.”

Sensei Kuba Kosiński:
„Obóz treningowy w Sarajewie był dobrym przygotowaniem do startów w Chorwacji, szczególnie ze względów na klimatyzację – temperaturę i co najważniejsze, wspólne treningi u Senseia Asmera dały nam możliwość trenowania z najlepszymi zawodniczkami w Europie. Jeśli chodzi o zawody – bardzo nas cieszą zdobyte punkty, wygrane poszczególne walki. Wiemy też nad czym mamy pracować w najbliższym czasie. Był to tak intensywny wyjazd, że 12 dni zleciało bardzo szybko. Zaś ilość zdobytego doświadczenia jest bezcenna.”

Sensei Ola Kot - karate:
„Trenowanie przez kilka dni w klubie Karate Klub Okinawa pod okiem Senseia Asmera było wspaniałym doświadczeniem. Zawodnicy dostali dawkę cennej wiedzy oraz wskazówki, które pomogą im w dążeniu do osiągnięcia sportowych celów. Treningi z medalistkami Mistrzostw Europy pokazały szerszy obraz na to co trzeba robić i jak trenować aby osiągnąć taki wynik. Ten wyjazd był nam potrzebny aby zdobyć więcej pewności siebie oraz zaczerpnąć świeżego powietrza (nowe ćwiczenia, nowi sparingpartnerzy i przyjaciele, nowe środowisko). Natomiast YL w Poreč pokazała nam na jakim jesteśmy poziomie względem karateków z całego świata oraz nad czym musimy jeszcze popracować. Nasi Zawodnicy potrafią zdobywać punkty jak również wygrywać walki na tak dużych imprezach co nas cieszy i motywuje do dalszej pracy. Oczywiście między treningami i startami znaleźliśmy też chwilę na aktywną regenerację: zwiedzanie, wycieczkę w góry, zabawę w basenie i na termach oraz kąpiel w morzu z naszymi nowymi kolegami i koleżankami z Bośni. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i ładowanie baterii na nadchodzący kolejny sezon."

Teraz ODPOCZYNEK bo w PIECKACH będzie KARATE oraz KICKBOXING jakiego nasi sportowcy jeszcze nie poczuli na żadnym obozie - sezon 2024/2025 będzie 💯🔥

Zamierzam być na tej FALI jak najdłużej 🌊🌊🌊

#uksbudo #więcejniżsport #grodziskmazowiecki #światowaligamłodzieżowa #obóz #zawody

Nasi sponsorzy
+48 530 184 341 uks@budogrodzisk.pl